Apie mus

UAB „Ledigma“ yra „star-up“ įmonė, įkurta Vilniaus Universiteto Taikomųjų mokslų instituto  apšvietimo ir elektronikos sistemų sektoriaus mokslininkų ir jaunųjų tyrėjų. Šios įmonės tikslas yra komercinti daugiau nei 10 metų vykdomų mokslinių tyrimų rezultatus bei įgytą patirtį kietakūnio apšvietimo bei kitų optoelektronikos sistemų tyrimo, kūrimo ir optimizavimo srityje.

Įmonės pirmieji žingsniai žengti laimėjus Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros paramą verslo idėjai realizuoti (Nacionalinė MTEP rezultatų komercinimo programa). Mūsų galimybėmis patikėjo ekspertai, tuo tikime mes, tikimės kad mumis patikėsite bei pasitikėsite ir Jūs.


Įmonės veiklą galima būtų suskirstyti į tokias kryptis:

  • Išmanaus kietakūnio apšvietimo sistemų su kontroliuojamais ir keičiamais apšviečiamų paviršių spalviniais parametrais gamyba. Šios sistemos yra taikomos iškirtinės apšvietimo kokybės reikalaujančioms sritims, tokioms kaip meno dirbinių, oranžerijų, prekybos vietų apšvietimui.
  • Išmanaus kietakūnio apšvietimo valdymo sistemų kūrimas. Mes dirbame su mintimi, kad puslaidininkinių šviestukų pagrindu pagamintas šviestuvas nėra tik lempa, kurią galima įjungti arba išjungti. Mes į apšvietimo prietaisus žvelgiame kaip į išmanias sistemas, kurias galima valdyti (temdyti, keisti šviesos spektrą, erdvinį skirstinį ir t.t.), kurios yra susietos su kitais apšvietimo ar valdymo prietaisais (Bletooth, Wifi, Zigbee, PLC ar kitais metodais) ir kurios yra integruotos į protingo namo/biuro, gamybos procesų ar eismo kontrolės ir valdymo sistemas.
  • Šviestukų parametrai. Apie puslaidininkinius šviestukus mes išmanome nuo puslaidininkinių lustų gamybos technologijos iki sudėtingų sistemų kūrimo. Tiriame ir vertiname įprastinius šviestukų optinius ir elektrinius parametrus, tokius kaip spindulinis ir šviesinis srautas, našumas, nuoseklioji bei lygiagrečioji lusto varža ir panašiai. Taip pat atliekame sudėtingesnius tyrimus kaip p-n sandūros temperatūros matavimas nuostoviame ir dinaminiame režimuose, aukštadažnės moduliacijos galimybių, fosforų temperatūros ir jų emisijos laikinių parametrų nustatymas ir t.t.
  • Šviesos spektrinių parametrų inžinerija ir optimizavimas. Pasitelkdami pažangius matematinio optimizavimo algoritmus atliekame spektrinių galios skirstinių parinkimą konkretiems apšvietimo poreikiams tenkinti, pvz. Pirmenybinio meno kūrinių apšvietimo nustatymas, regos veiksmingumo mezopinio apšvietimo sąlygomis optimizavimas, cirkadinio poveikio žmogui optimizavimas ir t.t.
  • Nors žmogaus akis nemato trumpesnio bangos ilgio nei 380 nm elektromagnetinių bangų, mes dirbame su itin gilaus UV šviesos diodais (nuo 250 nm) ir kuriame įvairių medžiagų fluorescencijos aptikimo prietaisus, dirbančius nuostoviame bei dinaminiame režimuose.
  • Atstovaujame JAV kompaniją Labsphere Inc. Baltijos šalyse, o tai reiškia, kad mes ne tik parduodame šios kompanijos produkciją, tačiau ir kvalifikuotai konsultuojame klientus šios įrangos panaudojimo, instaliavimo, suderinamumo su kitų gamintojų įranga bei programinės įrangos klausimais. Padedame sukurti individualias tyrimo sistemas ir metodikas integruojant Labsphere produktus į kliento turimas sistemas ir/ar kombinuojant keleto gamintojų komponentus.
  • Konsultavimas kietakūnio ir ne tik apšveitimo klausimais.

Moksliniai tyrimai – neatsiejama mūsų kasdieninės veiklos dalis, taip tobuliname ir kuriame naujus gaminius arba jau esamus pritaikome išskirtinai Jums. Šioje srityje turime strateginį partnerį Vilniaus universiteto Taikomųjų mokslų institutą, kuris yra pagrindinis mūsų žinių šaltinis.

Veiklos teritorija – kadangi išgyvename visuotinės globalizacijos laikus, tai turime dirbti visuose regionuose, tačiau šaknis leidžiame Lietuvoje.

Kodėl Lietuvoje? – šios tematikos verslo plėtotei Lietuvoje yra sudarytos geros technologinės ir infrastruktūros sąlygos. Lietuvoje yra aukštos kvalifikacijos darbuotojų, fizinių mokslų srities taikomieji tyrimai ypač kietakūnio apšvietimo iš šviesos technologijų temose yra gerai išvystyti ir pripažįstami pasaulyje, todėl mes dirbame ir gyvename čia.

Mūsų komanda – aukščiausios kvalifikacijos, visada veržli, kūrybiška ir jaunatviška, bet tuo pačiu turinti stiprų patirties ir kompetencijos pamatą. Įmonės akcininkai – idėjos autoriai jau daugiau kaip 10 metų dirbantys kietakūnių šviesos šaltinių tyrimo ir taikymo srityje, publikavę virš 60 straipsnių tarptautiniuose recenzuojamuose leidiniuose (ISI WOS), dviejų Lietuvos, dviejų JAV ir vieno Europos patentų bei 4 PCT patentinių paraiškų bendraautoriai.

Kompetencija Veikla įmonėje
  Justinas Baužys MTEP projektų administravimas, mikroįmonių valdymas ir vadyba. Direktorius
  Dr. Pranciškus Vitta Optoelektronikos prietaisų ir sistemų tyrimai bei kūrimas. Inovatyvių techninių sprendimų generavimas bei pritaikymas. R&D direktorius

Vizija

UAB „Ledigma“ sieks tapti stipria aukštųjų technologijų įmone nuolat augančia ir  investuojančia į naujus kietakūnio apšvietimo gaminių mokslinius tyrimus bei MTEP. Sieksime įsitvirtinti Pasaulyje kaip išskirtinės spalvinės kokybės šviesos šaltinių ir jų sistemų gamintojas.

 

Misija

Gaminti aukštos spalvinės kokybės inovatyvius kietakūnio apšvietimo gaminius specialiai pritaikomus klientams. Teikti aukštos kvalifikacijos konsultacijas ir pagalbą savo klientams

 

Vertybės

Inovatyvumas. Dirbti taip, kad naujų idėjų niekada netrūktų ir kad jos būtų tikrinamos praktikoje.

Reputacija. Neaukoti kompanijos misijos ir strategijos dėl trumpalaikės naudos.

Profesionalumas. Profesionalumas išlaikomas nuo geros idėjos generavimo iki produkto instaliavimo kliento patalpose.

Plačios pažiūros: Tik argumentuota diskusija be išankstinio nusistatymo gali atvesti prie genialių sprendimų.

Sąžiningumas: Dirbti taip, kad visi klientai sugrįžtų ir dar atvestų savo kolegas.